Úvodní stránka » Postup prodeje » 6. Kupní smlouva

Kupní smlouva a návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí

 

     Vzor kupní smlouvy a návrhu na vklad můžete najít na internetu zdarma. Záruku za správnost takové smlouvy avšak nemáte a může se Vám stát, že katastr takovou smlouvu odmítne zapsat. Investovat pár tisíc za přípravu kupní smlouvy advokátem nebo právníkem se tedy rozhodně vyplatí.

   Zásadním ustanovením v kupní smlouvě je vypořádání kupní ceny a daně z převodu nemovitosti. Jako prodávající trvejte na možnosti odstoupit od kupní smlouvy v případě, že kupní cena nebo její část nebude zaplacena na Váš účet. Často se setkáváme s návrhy advokátů kupujících, že zaplacení kupní ceny do úschovy je považováno za úhradu kupní ceny. Tento postup je možný, ale když peníze z úschovy k Vám nedorazí, nemáte možnost od smlouvy odstoupit a přijdete o nemovitost i peníze.

     Vždy vyžadujte při úhradě kupní ceny bankovní úschovu. Bankovní úschovu Vám poskytnou banky a cena úschovy se pohybuje od 4.600 Kč.

     Realitní kancelář či advokát Vám také mohou nabídnout úschovu. Tuto variantu rozhodně nedoporučujeme. Bohužel byly v minulosti zpronevěřeny důvěřivým lidem stovky milionů korun. Jsou známy zpronevěry advokátů, realitních kanceláří, exekutorů a dokonce i notáře.

     Návrh na vklad kupní smlouvy dává společně prodávající s kupujícím. Návrh na vklad do katastru nemovitostí se podává pouze na formuláři, který dostupný na stránkách portálu katastrálních úřadů www.cuzk.cz.

Reference

Manželé Vršanští, Kladno

3. 2. 2017

Petr Olšanský, Praha 2

19. 1. 2017

Robert Záhorský, Praha 10

23. 11. 2016

Roman Stránský, Praha 5

17. 10. 2016

archív

Profesionálně nafocená nemovitost

obývák  profi.jpg

Volejte na tel.:

+420 773 776 362

 

Pište na:

info@reality-poradenstvi.cz

 

Navštivte nás osobně na adrese:

Reality - poradenství

Helénská 1799/4

120 00 Praha 2

<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
var seznam_retargeting_id = 15663;
/* ]]> */
</script>
<script type="text/javascript" src="//c.imedia.cz/js/retargeting.js"></script>